Telefony: 553 652 433, 553 650 760
E-mail: fokusopava@seznam.cz
Aktuality a základní informace o spolku, projekty, spolupráce, dokumenty, kontakty… Středisko pro osoby s duševním onemocněním a zdravotním postižením – Hradecká 16, Opava Centrum duševního zdraví Opava, Olomoucká 74, Opava Chráněná práce a pracovní uplatnění Nestátní zdravotnické zařízení – Ambulance klinického psychologa

Chráněná dílna Lepařova

PRÁCE PATŘÍ K ŽIVOTU

Moravskoslezský krajV roce 2018 byl Moravskoslezským krajem v rámci dotačního programu Program realizace specifických aktivit Moravskoslezského krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením, dotačního titulu KPVP 3/18 Podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením podpořen náš projekt PRÁCE PATŘÍ K ŽIVOTU.

Účelem projektu je zakoupení vybavení pro lepší manipulaci s výrobky a udržení pracovních míst pro OZP podporou mzdy zaměstnanců a osobních asistentů. Z projektu je zakoupeno 2 ks – Profesionální dílenské stoly GL1000 - výškově nastavitelné pro potřeby OZP a s požadovanou nosností, 1 ks – Montážní vozík VARIOFIT s dvěma policemi, nosnost 400 kg, rozměr 996x696 mm, 1 ks Manipulační vozík skladový VARIOFIT, 1000*700 mm, nosnost 400 kg. Zároveň byla vyrobena t kovovou rampu k otvoru pro expedici výrobků.

Projekt reaguje na Moravskoslezský krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na léta 2014 – 2020, oblast zaměstnávání, Aktivita 6.5 Podporovat zaměstnávání osob se zdravotním postižením formou dotačního titulu, (chráněné dílny, podporované zaměstnávání aj.), a také na Komunitní plán rozvoje sociálních a souvisejících služeb SMO na období 2017 – 2021, 2.5 Uplatnitelnost osob se sociálním znevýhodněním na trhu práce, opatření 3.2.2 Podpora stávajících kapacit a rozšíření příležitostí pracovního uplatnění pro cílovou skupinu.

Díky projektu zajistíme udržitelnost pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením a zjednodušíme jim pracovní úkony (přenášení hotových výrobků, nakládání výrobků na přistavená auta ) a podpoříme tak jejich zaměstnatelnost.