Telefony: 553 652 433, 553 650 760
E-mail: fokusopava@seznam.cz
Aktuality a základní informace o spolku, projekty, spolupráce, dokumenty, kontakty… Středisko pro osoby s duševním onemocněním a zdravotním postižením – Hradecká 16, Opava Centrum duševního zdraví Opava, Olomoucká 74, Opava Chráněná práce a pracovní uplatnění Nestátní zdravotnické zařízení – Ambulance klinického psychologa

Odkazy


www.stopstigmapsychiatrie.cz - Cílem těchto webových stránek je systematicky seznamovat veřejnost s projevy duševních poruch, aby byla schopna jim porozumět a pochopit. Důležité je také pomoci lidem s psychickými obtížemi dostat se včas k odborné pomoci.

www.cmhcd.cz - Centrum pro rozvoj péče o dušdvní zdraví je nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je zlepšovat péči o osoby s duševním onemocněním v České republice. Její činnost je v souladu s českými a mezinárodnmi strategickými dokumenty.

www.nrzp.cz - Národní rada osob se zdravotním postižením ČR. Obecným cílem je zlepšení prostředí pro integraci osob se zdravotním postižením do společnosti. Realizace tohoto úkolu je prostřednictvím zlepšování života lidí se zdravotním postižením v jednotlivých oblastech jejich života, jako např. zlepšování legislativy a prostředí k podpoře zaměstnanosti OZP, úprava vzdělávacího systému, odstraňování bariér atd.

www.ligavozic.cz - Liga vozíčkárů si snahu o zařazování osob s postižením do většinové společnosti formulovala jako hlavní poslání svojí činnosti.

www.helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami usnadňuje orientaci v problematice zdravotního postižení.

www.vidacentrum.cz - VIDA je občanské sdružení osob a právnických subjektů, které chtějí podporovat a napomáhat rozvoji práce VIDA center, podporovat rozvoj uživatelského hnutí a proces destigmatizace osob s duševním onemocněním.

www.help24.cz - Help24.CZ - psychologie, duševní zraví (2001) je projekt zabývající se problematikou lidské psychiky. Nabídka serveru zahrnuje např. bezplatnou psychologickou poradnu, růuné zajímavé články, seznam psychologů a spoustu dalšího.